Libacja alkoholowa na dachu biurowca w Zbąszynku. 18-latkowie byli tak pijani, że ściągali ich strażacy

11 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Libacja alkoholowa na dachu biurowca w Zbąszynku. 18-latkowie byli tak pijani, że ściągali ich strażacy KPP Świebodzin

Grupa 18-latków urządziła libację alkoholową na dachu nieczynnego biurowca w Zbąszynku. Policjanci aby sprowadzić na dół nietrzeźwych młodzieńców zmuszeni byli wezwać podnośnik straży pożarnej. Wymagał tego nie tylko stan upojenia, ale również zachowanie młodych osób. Agresywni i wulgarni młodzieńcy trafili na izbę wytrzeźwień. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed Sądem.

Wszystko wydarzyło się w środę, 8 sierpnia. Około godziny 23:45 świebodzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o imprezie, która odbywa się na dachu jednego z budynków w miejscowości Zbąszynek. Dyżurny skierował na miejsce najbliższy patrol z Posterunku Policji w Zbąszynku. Mundurowi potwierdzili, że troje świeżo upieczonych 18-latków urządziło sobie imprezę z alkoholem na dachu.

Sprowadzenie młodych osób na dół okazało się problemem z powodu wyraźnego upojenia alkoholowego, ale też ich zachowania. - Wszyscy byli gotowi skakać po ścianach budynku twierdząc, że ćwiczą parkour. Byli oni również agresywni i wulgarni - mówi sierż. sztab. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Imprezowicze zostali sprowadzeni na dół przy pomocy podnośnika hydraulicznego, którym przyjechali strażacy ze Świebodzina. Następnie cała trójka została przewieziona do Izby Wytrzeźwień w zielonogórskiej Raculi.

Spożyty przez 18-latków alkohol oraz przekonanie, iż pod jego wpływem mogą zeskoczyć z dachu mogło zakończyć się tragicznie. - Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie oraz zakłócenie porządku odpowiedzą oni teraz przez Sądem Rejonowym w Świebodzinie - dodaje sierż. sztab. Ruciński.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Lubuszanie dziękują strażakom oraz pracownikom energetyki!

  Lubuszanie dziękują strażakom oraz pracownikom energetyki!

  Strażacy oraz pracownicy energetyki pracują w pocie czoła nad usuwaniem skutków silnych wichur, jakie przetoczyły się przez województwo lubuskie. Mieszkańcy są im bardzo wdzięczni.

 • Orkan Dudley w Lubuskiem. Ponad tysiąc interwencji strażaków!

  Orkan Dudley w Lubuskiem. Ponad tysiąc interwencji strażaków!

  Lubuscy strażacy mają pełne ręce pracy! Orkan Dudley przeszedł przez województwo lubuskie, odnotowano ponad tysiąc interwencji!

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u