Lubuszanin przemycał pół miliona sztuk papierosów o wartości 350 tys. złotych. Nie przyznał się do winy (ZDJĘCIA)

25 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Lubuszanin przemycał pół miliona sztuk papierosów o wartości 350 tys. złotych. Nie przyznał się do winy SG, KAS

Próbę przemytu 500 000 sztuk papierosów o szacunkowej wartości 350 000 złotych, udaremnili lubuscy funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny towar ujawniono w ciężarowce, która jechała do Francji. Pojazd kierował 32-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Nie przyznał się do winy.

Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. oraz Placówki Straży Granicznej w Tuplicach prowadzili wspólnie działania kontrolne w okolicach byłego przejścia granicznego w Świecku. W trakcie akcji zatrzymali oni zestaw ciężarowy składający się z samochodu marki Mercedes wraz z naczepą.

Zgodnie z dokumentami przewozowymi kierowca miał przewozić do Francji jedynie szafy metalowe. - W trakcie kontroli ujawniono, że w przyczepie przewożone są również kartony, na które mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów. Po ich otwarciu okazało się, że są one wypełnione papierosami znanej marki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. W sumie ujawniono 500 000 sztuk papierosów wartych niemal 350 000 złotych - mówi kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

- 32-letniemu mieszkańcowi województwa lubuskiego, który nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, zgodnie z przepisami kodeksu karnego-skarbowego grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie - mówi Ewa Markowicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej. Ponadto podczas kontroli wyszło na jaw, że kierowca posługuje się cudzą kartą z tachografu. Za niedopuszczalną praktykę jazdy został on ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych.

Nielegalne papierosy zabezpieczono w magazynie Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Powiadomiono też właściciela znaku towarowego Marlboro o możliwości naruszenia praw własności przemysłowej. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u