Jechał zdecydowanie za szybko – zatrzymała go zielonogórska drogówka… (FILM)

19 maj 2016
Autor: 

Policjanci z zielonogórskiej drogówki, po raz kolejny w ostatnim czasie, przerwali jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy. 30-latek jechał niemal 180 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do dziewięćdziesiątki. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego mandatem i punktami karnymi.

W niedzielę /15 maja/ na drodze K-27 prowadzącej z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego, uwagę policjantów przykuł samochód marki Ford, którego kierujący nie zwracał uwagę na znaki drogowe i jechał zdecydowanie za szybko. Urządzenie pomiarowe zarejestrowało, że pojazd jedzie z prędkością 175km/h na odcinku drogi, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 90km/h. Policjantów zaniepokoił również fakt, że kierujący jechał z tak dużą prędkością na łuku drogi, co było bardzo niebezpiecznym manewrem. Ponadto kierujący kilkakrotnie najeżdżał na linie podwójne ciągłe, co również nie uszło uwadze mundurowych. Patrol zielonogórskiej drogówki natychmiast zatrzymał samochód do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 30-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, który nadmierną prędkość tłumaczył tym, że się śpieszył. Kontrola drogowa zakończyła się dla mężczyzny mandatem karnym w wysokości 700zł i 15 punktami karnymi.

Często pośpiech jest złym doradcą, dlatego przypominamy kierującym o zdjęciu nogi z gazu i bardziej rozważną jazdę. Stosując się do tych wskazówek na pewno przyczynimy się do podniesienia bezpieczeństwa na drogach

KMP Zielona Góra

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u