Samochód "widmo" potrącił rowerzystkę na deptaku w Zielonej Górze (FILM, ZDJĘCIA)

11 październik 2018
Autor: 
Samochód "widmo" potrącił rowerzystkę na deptaku KMP Zielona Góra

We wtorek, 9 października, miejski monitoring na zielonogórskim deptaku zarejestrował bardzo niebezpieczną sytuację. Osobowy Ford pozostawiony przez nieostrożnego kierowcę stoczył się z górki wprost na kobietę, która odpoczywała przy jednej z ławek.

Miejski monitoring obok wspomagania służb pozwala także na zarejestrowanie zdarzeń, które są wyjątkowo nietypowe i niespodziewane. - Pokazuje nam, że niebezpieczna sytuacja może się trafić także tam, gdzie czujemy się bezpiecznie. Bo czy zielonogórzanka odpoczywająca przy ławce na deptaku wyłączonym z ruchu pojazdów mogła spodziewać się potrącenia przez samochód - zaznacza podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Do groźnego zdarzenia doszło w miniony wtorek, 9 października, w południe. Nierozsądny kierowca samochodu osobowego zaparkował na pochyłym deptaku i prawdopodobnie nie zaciągnął hamulca ręcznego. Samochód tocząc się nabrał na tyle dużej prędkości, że siła uderzenia nie tylko przewróciła rowerzystkę, ale także połamała ławkę.

Pechowa zielonogórzanka utknęła pod samochodem. - Zachowaniem godnym pochwały wykazali się świadkowie zdarzenia, którzy natychmiast ruszyli z pomocą. Kilka osób odepchnęło samochód uwalniając poszkodowaną - dodaje Barska. Na miejscu szybko znalazł się także patrol policji, który pełnił służbę w rejonie. Kobieta z podejrzeniami złamań trafiła do szpitala. Na szczęście okazało się, że obrażenia nie były zbyt poważne.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Nieroztropny kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych i otrzymał 6 punktów karnych.

 • Zielona Góra: Kolizyjne skrzyżowanie do przebudowy. Będą też ścieżki dla rowerzystów

  Zielona Góra: Kolizyjne skrzyżowanie do przebudowy. Będą też ścieżki dla rowerzystów

  Kolizyjne skrzyżowanie ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego do przebudowania. Zwycięska firma wybuduje też brakujące fragmenty ścieżek rowerowych.

 • Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

  Tegoroczne Winobranie powoli się kończy. Dziś, podczas Korowodu Bachus oddał klucze do bram miasta. Uroczystość obserwowało prawie cztery tysiące widzów.

 • Pogromcy Bazgrołów ponownie w akcji (ZDJĘCIA)

  Pogromcy Bazgrołów ponownie w akcji (ZDJĘCIA)

  W październiku zielonogórskie stowarzyszenie Pogromcy Bazgrołów będzie obchodziło 5 lat istnienia. Przez ten czas stoczyli wiele bitew z bazgrołami, wulgarnymi napisami czy rysunkami. Ich bronią jest pędzel, wałek i farba.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u