Pożar pustostanu bezdomnych w Zielonej Górze. Jeden z nich mógł spłonąć żywcem (ZDJĘCIA)

17 listopad 2018
Autor: 
Pożar pustostanu bezdomnych. Jeden z nich mógł spłonąć żywcem Redakcja

Pożar wybuchł w sobotę, 17 listopada, po godzinie 20:00. W Zawadzie, zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto, płonął pustostan, w którym mieszkali bezdomni. Jeden z nich szybko opuścił budynek, a drugi, pomimo że na plecy kapała mu rozgrzana papa, cały czas spał.

W budynku przy ul. Kożuchowskiej przebywali dwaj bezdomni. Aby było im ciepło, w kącie pokoju rozpalili ognisko, a następnie poszli spać. W czasie gdy nie nadzorowali oni paleniska, ogień zdążył się dość mocno rozprzestrzenić. Zaczął on obejmować już między innymi drewniany dach pokryty papą.

Kiedy pożar był już rozwinięty, jeden z mężczyzn szybko opuścił obiekt, natomiast drugi cały czas spał. Wówczas informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków. Jako pierwsi pod wskazany adres przybyli miejscowi ochotnicy.

Kiedy strażacy weszli do budynku szybko znaleźli uwięzionego mężczyznę. Pomimo, że na jego plecy okryte kurtką nieustannie kapała rozgrzana papa, a ogień był już bardzo blisko, bezdomny cały czas leżał skulony. Ochotnicy ewakuowali go obiektu w samą porę.

W międzyczasie do Zawady dojechały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze oraz podstawowy zespół pogotowia. Ewakuowany mężczyzna od razu został przekazany ekipie ratowników medycznych z karetki. Doznał on między innymi poparzenia ręki oraz pleców. Po szybkim opatrzeniu przetransportowano go do zielonogórskiego szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Strażacy szybko opanowali pożar. Pod koniec działań dokładnie dogaszali jeszcze tlące się elementy konstrukcji budynku. Teren akcji zabezpieczał patrol policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.