Pożar w firmie produkującej okna w Świdnicy. Ogień został późno zauważony (ZDJĘCIA)

01 grudzień 2018
Autor: 
Pożar w firmie produkującej okna w Świdnicy. Ogień został późno zauważony Redakcja

Do pożaru doszło w sobotę, 1 grudnia, wieczorem. W podzielonogórskiej Świdnicy ogień pojawił się w jednej firmie przy ul. Obwodowej (DK-27). W jednym z pomieszczeń magazynu płonęły zgromadzone kartony. Istniało ryzyko, że pożar rozprzestrzeni się po całej hali.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków o godzinie 21:15. W hali magazynowej firmy produkującej okna i drzwi zapaliły się składowane kartony. Pożar rozwijał się dość powoli, lecz z powodu późnego wykrycia przez ochroniarza zdążył się mocno rozprzestrzenić po całym pomieszczeniu.

Do działań zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej, w tym drabinę mechaniczną, z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze. Zaalarmowano również miejscowych ochotników. - Jeszcze kilka minut więcej i pożar mógłby objąć już większość hali - relacjonują strażacy.

W obiekcie przez kilkadziesiąt minut nagromadziło się bardzo dużo dymu. Pierwsi strażacy przed wejściem do budynku musieli założyć aparaty powietrzne, aby w pełni się przed nim odizolować. Już po blisko kwadransie akcji sytuacja pożarowa została opanowana. Pod koniec wszystkie przedmioty zostały wyniesione na zewnątrz, gdzie dokładnie je przelano.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. O godzinie 22:00 działania zostały całkowicie zakończone.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u