47-latek włamywał się i kradł na potęgę. Był poszukiwany przez służby w Polsce i Czechach (ZDJĘCIA)

14 styczeń 2019
Autor: 
47-latek włamywał się i kradł na potęgę. Był poszukiwany przez służby w Polsce i Czechach KPP Krosno Odrz.

Krośnieńscy kryminalni zatrzymali 47-latka podejrzewanego o liczne kradzieże na terenie regionu. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez czeski wymiar sprawiedliwości oraz listem gończym i nakazem doprowadzenia przez dwa sądy w Polsce. Zatrzymany usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem i został doprowadzony do aresztu.

W środę, 9 stycznia, do dyżurnego krośnieńskiej KPP wpłynęło zgłoszenie o kradzieży narzędzi stolarskich w jednej z miejscowości na terenie gminy Dąbie. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy już po kilku godzinach od przyjęcia zawiadomienia zdołali zatrzymać podejrzewanego mężczyznę. Zdecydowanie ułatwiła im to dobra współpraca pokrzywdzonego z policją.

Funkcjonariusze po zatrzymaniu 47-latka sprawdzili jego samochód i miejsce pobytu. Ujawnili w nich wiele skradzionych rzeczy, m.in. frezarki, wkrętarki, wyrzynarki i inne narzędzia stolarskie o wartości ponad 30 tys. zł. - Zebrany przez funkcjonariuszy materiał wykazał, że mężczyzna działał także na terenie gminy Czerwieńsk. W pierwszym tygodniu stycznia dostał się do wnętrza stolarni, skąd zabrał sprzęt o łącznej wartości 7 tysięcy złotych - relacjonuje asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

W wyniku podjętych działań, policjanci odzyskali część skradzionego mienia. - Ponadto jak się później okazało mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez czeski wymiar sprawiedliwości za kradzieże i naruszenie miru domowego, a także listem gończym przez Sąd Rejonowy w Świdnicy i nakazem doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Jaworze - informuje Kulka.

Pod koniec ubiegłego tygodnia 47-latek po przedstawieniu zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem został doprowadzony do aresztu. Odbędzie on tam zasądzone wcześniej kary pozbawienia wolności i będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u