22 zarzuty i straty w kwocie 1,5 miliona złotych

27 maj 2016
Autor: 

Ponad rok pracy żarskich policjantów z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz miejscowych prokuratorów, 13 tomów zgromadzonego materiału dowodowego w sprawie oszust, uwieńczone zostało sukcesem. 22 zarzuty usłyszał 36 –latek z Poznania, który oszukał pokrzywdzonych w całej Polsce narażając ich łącznie na straty w kwocie 1,5 miliona złotych.

Sąd przychylił się do wniosku żarskiej prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Mężczyzna został zatrzymany 23 maja tego roku w Poznaniu przez funkcjonariuszy z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z KPP Żary przy współpracy ze swoimi kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., którzy także specjalizują się w zwalczaniu tego typu przestępczości. 36-latek jest podejrzany o dokonanie kilkudziesięciu oszustw, które realizował za pośrednictwem internetu. Mężczyzna działając w jednoosobowej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością przyjmował zlecenia dotyczące transportu, a następnie poszukując wykonawców, przekazywał im do realizacji wykonanie transportu towarów w krajach Unii Europejskiej, a za wykonane zlecenie nie realizował płatności. 36-latek oszukał w ten sposób co najmniej 22 osoby, zlecając łącznie blisko 500 transportów towarów, narażając na straty pokrzywdzonych łącznie na 1,5 miliona złotych. Żarscy policjanci oraz prokuratorzy pracowali nad tą sprawą ponad rok. Zgromadzili obszerny materiał dowodowy w 13 tomach, sukcesywnie docierając do pokrzywdzonych na terenie całej Polski. Szeroko zakrojone działania i wytrwała praca przyniosła efekty. Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu, które wynajmował, w poniedziałek 23 maja br. Został już przesłuchany. usłyszał 22 zarzuty za oszustwa, popełnione w okresie od grudnia 2014, do czerwca 2015 roku

25 maja sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policji, aresztując 36-latka na 3 miesiące. Za przestępstwa oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u