Bił, kradł i zastraszał. Ofiarami były dzieci oraz dorośli. 19-latek z Sulechowa wrócił do poprawczaka

04 luty 2019
Autor: 
Bił, kradł i zastraszał. 19-latek z Sulechowa wrócił do poprawczaka KMP Zielona Góra

Młody bandyta z Sulechowa zatrzymany. Na terenie miasta dokonywał on licznych rozbojów. Policjanci znaleźli go ukrywającego się pod prysznicem. 19-latek był poszukiwany, ponieważ nie powrócił z przepustki do zakładu poprawczego.

Pierwsze zgłoszenie o rozboju wpłynęło do funkcjonariuszy w poniedziałek, 14 stycznia. Wtedy to nieznany sprawca grożąc pobiciem zmusił małoletniego do oddania konsoli do gier o wartości 1200 złotych. Kilka dni później mundurowi otrzymali kolejną informację. Wówczas napastnik zaatakował i pobił mieszkańca Sulechowa, a następnie zabrał mu telefon komórkowy. Po analizie okoliczności zdarzeń, okazało się, że sprawcą jest najprawdopodobniej ta sama osoba.

- W wyniku działań operacyjnych policjanci ustalili, że osobą, która dopuściła się tych czynów jest znany i wcześniej wielokrotnie karany 19-letni sulechowianin. Policjanci podjęli działania, żeby go zatrzymać - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji. 19-latek ukrywał się przed funkcjonariuszami. Ci namierzyli go w domu brata, gdzie ukrył się pod prysznicem.

W czasie przeprowadzanych czynności szybko wyszło na jaw, że mężczyzna ma na swoim koncie także inne przestępstwo. Zmusił on pewnego nastolatka do kradzieży artykułów spożywczych w jednym z marketów w Sulechowie. - Ponadto okazało się, że 19-latek był poszukiwany, ponieważ nie powrócił z przepustki do zakładu poprawczego - dodaje podinsp. Stanisławska.

Zatrzymany nastolatek jest znany policjantom. Był on już wcześniej karany między innymi za kradzieże, włamania i rozboje. Tym razem usłyszał zarzuty za rozboje i wymuszenie rozbójnicze. Za te przestępstwa grozi mu kara od 2 do nawet 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie 19-latek przebywa w zakładzie poprawczym.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u