Pożar lasu koło Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ściółka jest bardzo sucha (ZDJĘCIA)

19 kwiecień 2019
Autor: 
Pożar lasu koło Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ściółka jest bardzo sucha Redakcja

Do pożaru doszło w piątek, 19 marca, po godzinie 14:30. W lesie koło uniwersytetu przy al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze płonął las. Ogień udało się szybko opanować.

Pożar leśnej ścioły wybuchł tuż za Biblioteką Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dym wydobywający się z oddziału leśnego zauważyli między innymi przejeżdżający kierowcy, którzy natychmiast powiadomili strażaków.

Dyżurny zadysponował do zdarzenia jeden zastęp straży pożarnej. Gdy strażacy dojechali we wskazane miejsce, pożar obejmował już powierzchnię kilkuset metrów kwadratowych. Niezbędne okazało się dosłanie kolejnych dwóch samochodów gaśniczych.

Ratownicy przy pomocy kilku prądów wody już po kilkunastu minutach zdołali opanować sytuację. Od tego momentu musieli oni już tylko dokładnie przelać pogorzelisko. Wówczas na miejsce pożaru wysłano cysternę o pojemności 25 tysięcy litrów wody, która pozwoliła sprawnie dogasić tlącą się ściółkę bez konieczności ciągłego dowożenia wody.

Obecnie w lasach na terenie całego województwa obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki waha się od 6,3 do 10 procent - to wilgoność porównywalna z kartką papieru.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u