Piroman z Nietkowa nie daje za wygraną. Podpala nawet w środku nocy (ZDJĘCIA)

24 kwiecień 2019
Autor: 
Piroman z Nietkowa nie daje za wygraną. Podpala nawet w środku nocy OSP Nietków

Trawy i nieużytki nieustannie płoną w podzielonogórskim Nietkowie. Strażacy mają pełne ręce roboty zarówno w dzień, jak i w nocy. Sytuację pogarsza fakt, że piroman praktycznie w tym samym czasie podpala nieużytki w kilku miejscach oddalonych od siebie o kilkaset metrów.

Do ostatniego pożaru doszło w środku nocy w środę, 24 kwietnia. Około godziny 2:00 do dyżurnego zielonogórskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze nieużytków i trzcin w pobliżu wsi. Do akcji wyruszyli strażacy zawodowi oraz ochotnicy z Nietkowa i Przylepu.

Już podczas dojazdu pierwszych zastępów gaśniczych okazało się, że nieużytki zostały podpalone w dwóch miejscach. Ponadto ogień wspierany przez silne podmuchy wiatru szybko rozprzestrzeniał się po całym terenie. Łunę ognia można było zauważyć już z odległości kilku kilometrów.

Strażacy długo walczyli z żywiołem. Po dokładnym przelaniu całego pogorzeliska mogli już zakończyć swoje działania. Szacuje się, że spłonęło kilka hektarów traw i trzcin.

W rejonie Nietkowa oraz pobliskich miejscowości notorycznie dochodzi do celowych podpaleń. Wśród mieszkańców od kilku lat słychać, iż wszystkie pożary wznieca osoba, która porusza się na motorynce. Piromana nigdy jednak nie złapano.

Obecnie na terenie całego regionu występuje II stopień zagrożenia pożarowego. Wystarczy tylko jedna, mała iskra, aby doszło do pożaru.

Fot. OSP Nietków

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u