Zielona Góra: Samochód ciężarowy zderzył się z autobusem MZK. Ranne dwie osoby

29 maj 2019
Zielona Góra: Samochód ciężarowy zderzył się z autobusem MZK. Ranne dwie osoby Redakcja

Na alei Wojska Polskiego w Zielonej Górze doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem Miejskiego Zakładu Komunikacji. Na miejscu zdarzenia pracują dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja. Występują utrudnienia w ruchu!

W środę, 29 maja, kilka minut po godzinie 11 na skrzyżowaniu alei Wojska Polskiego z ulicą Krętą doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki Daf z autobusem Miejskiego Zakładu Komunikacji marki Mercedes. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym wyjeżdżał z ulicy Krętej i skręcał w kierunku ronda PCK, prawdopodobnie kierowca ciężarówki źle ocenił odległość zestawu od nadjeżdżającego autobusu, w wyniku czego doszło do zderzenia. W autobusie pękła boczna szyba, zaś Daf ma uszkodzony bok. Na jezdni rozsypanych jest wiele fragmentów szkła.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa podstawowe Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole policji. Przyjechało również pogotowie techniczne MZK. W czasie zderzenia autobusem linii numer 80 podróżowali pasażerowie, dwoje z nich zostało poszkodowanych i przetransportowanych do szpitala na szczegółowe badania. Funkcjonariusze policji ustalają, jak doszło do tego feralnego zdarzenia. 

Na jezdni w kierunku Ronda PCK występują utrudnienia w ruchu. 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.