Wypadek motocyklisty w Zielonej Górze. Kierowca osobówki wymusił na nim pierwszeństwo (ZDJĘCIA)

30 maj 2019
Autor: 
Wypadek motocyklisty w Zielonej Górze. Kierowca osobówki wymusił na nim pierwszeństwo Redakcja

Motocyklista zderzył się z samochodem osobowym w centrum Zielonej Góry. Poszkodowany kierowca jednośladu został zabrany do szpitala. Występują utrudnienia w ruchu.

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z pl. Powstańców Wielkopolskich. 26-letnia kierująca samochodem osobowym marki Audi A4 zamierzała wykonać manewr skrętu w lewo spod filharmonii w kierunku ronda PCK. Kiedy wyjeżdżała, wymusiła pierwszeństwo przejazdu na nadjeżdżającym motocykliście. Kierowca jednośladu nie miał żadnych szans na uniknięcie zdarzenia i uderzył w tylny bok Audi.

Motocyklista cały czas leżał na drodze. Z pomocą od razu przyszli mu świadkowie zdarzenia, którzy jednocześnie powiadomili służby ratownicze. Na miejsce przybyły trzy patrole policji oraz specjalistyczny zespół pogotowia. Poszkodowany motocyklista został zabrany do szpitala. - Prawdopodobnie ma on złamaną nogę. Miał również przeciętą rękę - relacjonuje świadek wypadku.

Policjanci nieustannie zbierają wszelkie ślady i przeprowadzają niezbędną dokumentację na miejscu zdarzenia. Przejazd al. Wojska Polskiego w kierunku ul. Bohaterów Westerplatte został całkowicie zablokowany. Funkcjonariusze kierują wszystkich uczestników ruchu na ulicę Reja. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 22:30.

Aktualizacja: W trakcie ustalania okoliczności wypadku i sprawdzania dokumentacji przez policjantów okazało się, że 33-latek kierujący motocyklem nie miał uprawień do kierowania. Ponadto nie posiadał polisy OC, a motocykl nie był zarejestrowany.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u