Na portalu społecznościowym znieważył emigrantów - popracuje za to na cele społeczne

06 czerwiec 2016
Autor: 
Pixabay.com

Sąd Rejonowy w Świebodzinie wydał wyrok w sprawie 32-letniego mężczyzny.

W skierowanym do sądu w marcu b.r. akcie oskarżenia Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zarzucił mu, że 6 września 2015 r. w Świebodzinie, publicznie na znanym portalu społecznościowym pod filmem pokazującym emigrantów na Węgrzech, zamieścił komentarz, w którym znieważył grupę ludności o czarnym kolorze skóry z powodu ich przynależności rasowej używając wobec nich określenia cyt.: "asfalty".

W akcie oskarżenia zarzucono nadto, że na znanym portalu społecznościowym nawoływał do nienawiści i przemocy wobec grupy ludności wyznającej islam oraz wobec Romów na tle różnic rasowych, etnicznych i wyznaniowych oraz propagował faszystowski i komunistyczny ustrój państwa totalitarnego , poprzez zamieszczenie w komentarzu wpisu cyt.: "żal mnie ściska, że komuny czy hitlerowców nie ma bo by przynajmniej z ciapanymi cyganami i resztą tego syfu i nierobów zrobili porządek".

Zgodnie z art.256. §1.Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art.257.Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

W wydanym w dniu 19 maja wyroku Sąd Rejonowy w Świebodzinie skazał oskarżonego na karę 3 miesięcy ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie, wymierzył mu ponadto opłatę i zasądził od niego na rzecz Skarbu Państwa pozostałe koszty sądowe.

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u