Lubuscy strażacy wyruszyli gasić ogromny pożar lasu w Niemczech (ZDJĘCIA)

27 czerwiec 2019
Autor: 
Lubuscy strażacy wyruszyli gasić ogromny pożar lasu w Niemczech Fot Müllroser Feuerwehr

Niemieccy strażacy walczą z dużym pożarem lasu w powiecie Odra-Szprewa. Ogień objął powierzchnię około 130 hektarów. Ze wsparciem wyruszyła już grupa lubuskich strażaków.

Akcja gaśnicza trwa od środy, 26 czerwca. Pożar lasu w powiecie Odra-Szprewa między Frankfurtem nad Odrą a Eisenhüttenstadt zajął już około 130 hektarów. Na miejscu pracuje ponad 130 zastępów straży pożarnej, które wspierane są z powietrza przez śmigłowce i samoloty gaśnicze.

W ramach pomocy transgranicznej do Niemiec wyruszył pluton gaśniczy z województwa lubuskiego. Do akcji wyjechały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej ze Słubic i trzy zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Cybinki, Słubic i Rzepina.

- Nasze działania polegają na obronie okolicznej wsi. Robimy wszystko, aby pożar nie rozprzestrzenił się dalej - relacjonują strażacy z OSP Słubice. Akcja gaśnicza cały czas trwa. Obecnie nie wiadomo, kiedy strażacy wrócą do kraju.

Godzina 18:00 - Wozy gaśnicze z Polski skierowano do wygaszania zarzewi ognia na terenie skażonym amunicją. Na całej powierzchni obowiązuje ścisły zakaz wchodzenia do lasu. Strażacy gaszą ogień tylko z istniejącej sieci dróg, głównie przy użyciu działek wodno-pianowych zamontowanych na samochodach.

Godzina 21:00 - Po ponad 8 godzinach działań lubuscy strażacy wrócili już do swoich jednostek, lecz możliwe, że jutro znów wyjadą z pomocą. - Zmęczeni, ale szczęśliwi, że mogliśmy pomóc kolegom zza Odry i wziąć udział w tej historycznej akcji, wróciliśmy do remizy - podsumowali ochotnicy z Rzepina.

Fot. OSP Rzepin, OSP Słubice, OSP Cybinka

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u