Ogromny pożar zboża pod Sulęcinem. Dym widać z wielu kilometrów

04 lipiec 2019
Autor: 
Ogromny pożar zboża pod Sulęcinem. Dym widać z wielu kilometrów Źródło: Madman24.pl/FB

Trzynaście zastępów straży pożarnej walczy z pożarem zboża na pniu w Brzeźnie koło Sulęcina. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia.

Informacja o pożarze wpłynęła do strażaków po godzinie 13:00. Na miejscu pracuje już 13 zastępów straży pożarnej z powiatu sulęcińskiego oraz słubickiego. W drodze są kolejne jednostki.

Pożar z minuty na minutę coraz bardziej się rozprzestrzenia. Ogień zajął już powierzchnię kilku hektarów i niebezpiecznie zbliża się do zabudowań. Kłęby gęstego dymu widać z odległości wielu kilometrów.

Godzina 15:30 - Pożar został już opanowany, trwa dogaszanie. Spłonęło kilkadziesiąt hektarów zboża i około 100 hektarów ścierniska. W kulminacyjnym momencie działań na miejscu pracowało 20 zastępów gaśniczych, które wspomagał samolot gaśniczy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.