Wiele patroli policji na lubuskich drogach. Trwa akcja "Kaskada" (ZDJĘCIA)

09 lipiec 2019
Autor: 
Wiele patroli policji na lubuskich drogach. Trwa akcja "Kaskada" KWP Gorzów Wlkp.

Od rana na lubuskich drogach trwa policyjna akcja "Kaskada". Pod lupą mundurowych są trasy przelotowe i miejsca, gdzie często dochodzi do wypadków. Patrole rozmieszczone są co kilka kilometrów po obu stronach jezdni. Dla kierowców łamiących przepisy nie będzie taryfy ulgowej.

Sprawdzanie stanu technicznego, trzeźwości, uprawnień do kierowania, a przede wszystkim kaskadowe kontrole prędkości - dziś to główne działania lubuskich policjantów z drogówki. Nieodpowiedzialni kierowcy, których jazda zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym będą musieli liczyć się z konsekwencjami.

Kaskadowe pomiary prędkości charakteryzują się specyficznym umiejscowieniem policyjnych patroli na wybranym odcinku drogi. Często bywa tak, że kierowca po minięciu radiowozu zaczyna zwiększać prędkość, ponieważ wydaje mu się, że w najbliższym czasie nie natrafi na następny patrol. Tym razem jest inaczej. Patrole są tak rozlokowane, że po przejechaniu kilku kilometrów natrafiamy na kolejny.

Funkcjonariusze nie będą pobłażliwi dla niebezpiecznych zachowań na drodze i lekceważącego stosunku do przepisów prawa. Kierujący dopuszczający się takiej jazdy musieli liczyć się z konsekwencjami w postaci zatrzymania prawa jazdy, nałożenia mandatu karnego czy skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Działania "Kaskada" potrwają do godziny 22:00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u