Zatrzymanemu grozi 12 lat więzienia

08 czerwiec 2016
Autor: 

Gorzowscy policjanci dotarli do młodego mężczyzny, który dokonał rozboju, a także wyrwał telefon przypadkowej osobie. Dzięki zeznaniom świadków funkcjonariusze zatrzymali młodego mężczyznę, który odpowie za dwa przestępstwa. 24-letni gorzowianin został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

7 maja gorzowscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży telefonu. Do przestępstwa miało dojść przy ulicy Chopina w Gorzowie. To wtedy do zawiadamiającego podszedł młody mężczyzna, wyrwał mu telefon i uciekł. Wartość skradzionego urządzenia oszacowano na kilkaset złotych. Jeden ze świadków całej sytuacji rozpoznał sprawcę kradzieży. Sprawą zajęli się gorzowscy policjanci z I Komisariatu Policji. Ci szybko ustalili, że równolegle w gorzowskiej prokuraturze rejonowej prowadzone jest śledztwo dotyczące rozboju dokonanego w Parku Wiosny Ludów. Wtedy jeden z mężczyzn został uderzony przez napastnika w głowę. Napastnik zabrał poszkodowanemu telefon, portfel z pieniędzmi i dokumentami. Policjanci łączyli ze sobą obie sprawy. Poszkodowani rozpoznali zatrzymanego 24-latka jako tego, który dokonał kradzieży i rozboju. Mężczyzna wpadł w ręce kryminalnych na początku czerwca. Usłyszał dwa zarzuty. Policjanci odzyskali również część skradzionych rzeczy. Mężczyzna został objęty dozorem. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.