Recydywista ukradł laptopa i wyrzucił go do śmieci. 43-latek "nie potrafił go włączyć”

21 sierpień 2019
Autor: 
Recydywista ukradł laptopa i wyrzucił go do śmieci. 43-latek "nie potrafił go włączyć” KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci postawili zarzuty mężczyźnie, który okradł przedstawiciela handlowego w Zielonej Górze. 43-latek to recydywista. Teraz grozi mu kara do 7,5 roku więzienia.

Do kradzieży doszło w czwartek, 1 sierpnia. Przedstawiciel handlowy, który przyjechał do jednego ze sklepów na osiedlu Pomorskim w Zielonej Górze, pozostawił w otwartym samochodzie swój służbowy laptop warty 5 tysięcy złotych. Okazji nie mógł przepuścić 43-letni mężczyzna.

- Na sklepowym monitoringu widać, kiedy sprawca podchodzi do samochodu, otwiera drzwi i zabiera laptop z siedzenia, a następnie szybko się oddala, chowając sprzęt pod ubraniem. Sprzedawczyni potwierdziła, że jest to jeden z klientów, który często robi zakupy - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Policjanci kryminalni z Komisariatu I Policji w wyniku pracy operacyjnej ustalili i wytypowali podejrzewanego. We wtorek, 20 sierpnia, w ciągu dnia zatrzymali oni 43-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut kradzieży i przyznał się do tego czynu.

Laptop nie został odzyskany. Sprawca bezmyślnie wyrzucił go do kontenera na śmieci, bo jak stwierdził "nie mógł go włączyć". - Policjanci skontaktowali się z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze, ale kontener został opróżniony kilka dni po kradzieży, a śmieci zutylizowane - dodaje podinsp. Stanisławska.

43-latek ma na swoim koncie wcześniejsze przestępstwa. Za kradzież odpowie więc w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu kara więzienia podwyższona o połowę, czyli do 7,5 roku. Mężczyzna przyznał się do winy i chciał dobrowolnie poddać się karze, ale prokurator nie wyraził na to zgody.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u