Tysiące śniętych ryb w jeziorze. Wina zbyt małej ilości tlenu w wodzie?

06 wrzesień 2019
Autor: 
Tysiące śniętych ryb w jeziorze. Wina zbyt małej ilości tlenu w wodzie? Gorzowianin.com

Nad jeziorem Wojcieszyckim w Wojcieszycach koło Gorzowa doszło do masowego śnięcia ryb. Widok jest dramatyczny, bo w jeziorze dryfują tysiące martwych ryb. Powodem jest prawdopodobnie tzw. przyducha, czyli zbyt mała ilość tlenu w wodzie.

Martwe ryby leżą również wzdłuż linii brzegowej lub dryfują w trzcinach. Jezioro Wojcieszyckie należy do gorzowskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. Ten zaalarmowany przez mieszkańców od razu powiadomił o sprawie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, aby ten sprawdził co jest przyczyną śnięcia ryb. Na miejscu pojawił się również ichtiolog.

Służby pobrały próbki wody z jeziora. Wstępnie wykluczono obecność środków chemicznych w wodzie. Natomiast powodem śnięcia ryb jest prawdopodobnie tzw. przyducha, czyli gwałtowny spadek tlenu w wodzie. Przyducha powstaje w zbiornikach wodnych z powodu wysokiej temperatury powietrza, która utrzymuje się przez dłuższy czas i niskiego poziomu tlenu w wodzie. Podczas tegorocznego lata temperatura wody w jeziorach przekraczała nawet 25 stopni Celsjusza.

Sprzątanie martwych ryb ma rozpocząć się w piątek, 6 września. Zajmie się tym Polski Związek Wędkarski.

Źródło: Gorzowianin.com

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Żywa Odra. Zaproszenie nad rzekę dla rzeki (FILM)

  Żywa Odra. Zaproszenie nad rzekę dla rzeki (FILM)

  Temat zatrutej Odry powoli odchodzi na drugi plan. Zapominamy o dramacie zwierząt i o przedsiębiorcach, którzy stracili możliwość zarobkowania. Nie tylko Odra umarła, umarło również życie wokół niej.

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

 • Spotkanie z grami planszowymi

  Spotkanie z grami planszowymi

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z nowoczesnymi grami planszowymi. Gry strategiczne, ekonomiczne, towarzyskie, karciane, familijne, dla dzieci. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przychodzimy ze swoimi “planszówkami” lub bez.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u