Mieli wymienić grzejniki i kontrolować gaz. Fałszywi specjaliści okradali seniorów

17 wrzesień 2019
Autor: 
Mieli wymienić grzejniki i kontrolować gaz. Fałszywi specjaliści okradali seniorów KWP Gorzów Wlkp.

W Kostrzynie nad Odrą pojawili się oszuści. Złodzieje chodzili po mieszkaniach seniorów i twierdzili, że niezbędna jest wymiana grzejników i kontrola gazu w mieszkaniach. Ich wizyta zawsze kończyła się kradzieżą pieniędzy.

Miejscowi policjanci otrzymali informacje o dwóch podobnych sytuacjach, kiedy złodzieje weszli do mieszkań seniorów. Pretekstem była konieczność wymiany grzejników i kontrola gazu. W obu przypadkach do mieszkanek przyszedł mężczyzna z kobietą.

- Fałszywi specjaliści przekonywali, że wymiana czy kontrola instalacji jest niezbędna. Kiedy starsza właścicielka mieszkania rozmawiała z jedną z osób, w tym samym momencie mieszkanie było prawdopodobnie przeszukiwane. W obu przypadkach skutkiem była kradzież pieniędzy - relacjonuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Lubuskiej Policji.

Kontrola liczników, sprzedaż garnków czy wizyta administratora budynku to tylko pretekst złodzieja do tego, by wejść do mieszkania. Na cel najczęściej wybiera się osoby starsze i żyjące samotnie. Złodzieje zabierają gotówkę czy biżuterię. - Często przestępcy działają w kilka osób, choć właściciele mieszkań nawet nie zdają sobie z tego sprawy - podkreśla podkom. Jaroszewicz.

Policjanci przypominają, aby nie wpuszczać obcych osób do domów. A gdy natrętny gość nie chce odpuścić, warto zadzwonić po patrol.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u