Dramatyczne sceny w Zielonej Górze. Desperat chciał skoczyć z okna

O krok od tragedii w Zielonej Górze. Mężczyzna chciał skoczyć z okna. Na miejsce wezwano służby ratownicze.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich służb ratowniczych w niedzielę, 10 marca, przed południem. Tuż po godzinie 11:00 wezwano ich do bloku mieszkalnego przy ulicy Kraljevskiej.

– Na klatce schodowej przy otwartym oknie na drugim piętrze stał mężczyzna, który dziwnie się zachowywał. Gdy kobieta zwróciła mu uwagę i poprosiła o zamknięcie okna, ten stał się nerwowy – informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Próba samobójcza Zielona Góra. Policjanci stanęli na przeszkodzie

Pod wskazany adres przyjechały dwa zastępy straży pożarnej i zespół pogotowia ratunkowego. Wysłano także patrol policji z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w składzie st. post. Łukasz Jakoniak i post. Przemysław Otlewski. Mundurowi byli pierwsi na miejscu i zaczęli rozmawiać z mężczyzną.

– Gdy jeden z policjantów z nim rozmawiał, drugi zbliżył się do okna, żeby je zamknąć. Wtedy mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać i o mały włos nie doszło do tragedii. Zapobiegła jej błyskawiczna reakcja policjantów, którzy uspokoili agresywnego mężczyznę – relacjonuje podinsp. Stanisławska.

Funkcjonariuszom pomogło jeszcze dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli hałas na klatce. Po opanowaniu sytuacji desperat został przekazany w ręce medyków. Został on przetransportowany do szpitala i oddany pod opiekę lekarzy.

Jesteś w kryzysie psychicznym? Daj sobie pomóc

Jeśli potrzebujesz fachowej porady, wsparcia lub innej formy pomocy, zacznij od skorzystania z jednej z poniższych infolinii pomocowych.

  • 116 123 – Linia wsparcia dla osób dorosłych, Kryzysowy Telefon Zaufania (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 800 12 12 12 – Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej, infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)
  • 112 – W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia (bezpłatnie, całą dobę, 7 dni w tygodniu)

Przeczytaj też: Brutalny atak w Zielonej Górze. Trwają poszukiwania sprawców