Oszukiwali "na policjanta" trafili w ręce prawdziwych policjantów!

04 październik 2019
Autor: 
Oszukiwali "na policjanta" trafili w ręce prawdziwych policjantów! KMP Zielona Góra

Sporządzeniem aktu oskarżenia przez prokuratora i skierowaniem go do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze zakończyło się postępowanie przygotowawcze prowadzone w stosunku do czterech podejrzanych w związku z oszustwami metodą „na policjanta”. Osoby te działając wspólnie doprowadziły do tego, że starsza zielonogórzanka przekazała im kilkanaście tysięcy złotych. Niestety pieniędzy nie udało się odzyskać.

Do pierwszego zatrzymania w tej sprawie doszło 22 lutego br. w Zielonej Górze. Tego dnia mieszkańcy Zielonej Góry odebrali co najmniej kilka telefonów od oszustów, którzy próbowali wyłudzić od osób starszych pieniądze metodą „na policjanta”. Niestety jedna z tych prób okazała się skuteczna i starsza kobieta nieświadoma podstępu, przekazała pieniądze oszustowi, wpłacając je na podane konto. Mężczyzna niezwłocznie podjął pieniądze w placówce bankowej na terenie woj. dolnośląskiego. Gdy kobieta zorientowała się, że mogła paść ofiarą oszusta próbowała odzyskać pieniądze, ale było już za późno.

Zielonogórscy policjanci rozpoczęli działania operacyjne i w ich wyniku ustalili, że osoba podająca się za policjanta podjęła pieniądze na terenie Legnicy. Wobec tego policjanci nawiązali współpracę z funkcjonariuszami z Legnicy, a ci wkrótce wytypowali potencjalnego sprawcę i zatrzymali go. Podejrzany to 32-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego, znany Policji i wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, za które to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Zielonej Górze 32-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W wyniku prowadzonych działań operacyjnych zielonogórscy policjanci doprowadzili do zatrzymania jeszcze trzech kolejnych osób: 25-letniej kobiety oraz dwóch mężczyzn w wieku 27 i 33-lata. Ponadto przy zatrzymanych policjanci znaleźli narkotyki. Kobieta i 33-letni mężczyzna odpowiedzą dodatkowo za posiadanie i udzielanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za to przestępstwo wg. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim czterem osobom zarzutów oszustwa, a następnie i skierowanie wobec całej czwórki aktu oskarżenia do sądu.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u