Wiózł za dużo osób. Stracił prawo jazdy.

15 czerwiec 2016
Autor: 

Policjanci wschowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 28–latkowi, który w swoim samochodzie przewoził za dużo osób. Mężczyzna otrzymał mandat oraz 11 punktów karnych.

Wczoraj 14 czerwca po godz. 19.00 wschowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli młodego mieszkańca gminy Góra, kierowcę mercedesa spritera. Powodem kontroli była prędkość z jaką poruszał się 28-latek. Urządzenie pomiarowe wykazało prędkość 95 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas kontroli okazało się, że w pojeździe znajdowało się 5 osób, czyli o 3 osoby ponad liczbę określoną w dowodzie rejestracyjnym.

Policjanci za popełnione wykroczenia zatrzymali 28-latkowi uprawnienia do kierowania. Dodatkowo mężczyzna otrzymał 600 złotowy mandat oraz 11 punktów karnych. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi za przewożenie większej liczby pasażerów o dwie niż dopuszcza to dowód rejestracyjny grozi utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. W przypadku niestosowania się do wydanej przez starostę decyzji, okres zatrzymania prawa jazdy wydłużony zostanie do 6 miesięcy, nawet jeśli podczas jazdy kierowca nie popełnił żadnego wykroczenia. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w wydłużonym okresie uprawnienia do kierowania zostaną kierowcy cofnięte.

KPP Wschowa

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.