TRUCK & BUS - policjanci kontrolują pojazdy wielkogabarytowe

17 październik 2019
TRUCK & BUS - policjanci kontrolują pojazdy wielkogabarytowe Lubuska Policja

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju sprawdzają stan techniczny pojazdów ciężarowych, prędkość z jaką się poruszają, a także trzeźwość oraz zgodny z przepisami czas pracy kierowców. Celem działań TRACK & BUS jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

W czwartek, 17 października policjanci w całym kraju prowadzą działania kontrolno-prewencyjne TRUCK & BUS, których celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego. Wszystko po to, aby na drogach było bezpieczniej.

W akcję włączyli się również funkcjonariusze żarskiego ruchu drogowego, którzy od wczesnych godzin porannych na drogach krajowych, wojewódzkich, powiatowych i miejskich kontrololują samochody ciężarowe.

Pod lupą mundurowych znalazł się stan techniczny pojazdów, prędkość z jaką się poruszają oraz stan trzeźwości kierujących. Bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo ma także prawidłowy wymiar czasu pracy, który jest także przedmiotem kontroli. Policjanci uświadamiają kierującym, że wykonując przewóz drogowy z naruszeniami obowiązków lub warunków przewozu stanowią bardzo duże zagrożenie dla innych podróżnych. Przekroczenia maksymalnego dziennego okresu prowadzenia pojazdu to nie tylko łamanie prawa. Wsiadając zmęczeni za kierownicę kilkutonowych pojazdów kierowcy są śmiertelnym zagrożeniem na drogach. Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network) – międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

Źródło: kom. Aneta Berestecka Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u