Mężczyzna wpadł do Warty w Gorzowie Wielkopolskim. Trwa akcja poszukiwawcza (ZDJĘCIA)

19 październik 2019
Autor: 
Mężczyzna wpadł do Warty w Gorzowie Wielkopolskim. Trwa akcja poszukiwawcza Fot. Jakub Fabicki

Trwają poszukiwania na rzece Warta w Gorzowie Wielkopolskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie, że do wody wpadł mężczyzna.

Zgłoszenie wpłynęło do gorzowskich strażaków w sobotę, 19 października, po godzinie 12:00. Świadkowie poinformowali o osobie, która wpadła do Warty na wysokości mostu Staromiejskiego. Do działań w pierwszej kolejności zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej wraz z łódką oraz patrole policji.

- W chwili dojazdu na miejsce pierwszych zastępów, osoba nie znajdowała się już na powierzchni wody. Do działań wysłano jeszcze Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Centrum" w skład której wchodzą strażacy ze Świebodzina, Międzyrzecza i Kostrzyna nad Odrą - mówi dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa KW PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Trwa akcja poszukiwawcza. Strażacy przeczesują rzekę z łódek, natomiast policjanci wspomagają poszukiwania z brzegu. Do akcji wkroczyli również strażaccy płetwonurkowie, którzy penetrują Wartę w miejscu, gdzie po raz ostatni widziano mężczyznę.

Godzina 16:00 - Akcja poszukiwawcza została zakończona. Strażakom mimo dokładnego sprawdzania Warty nie udało się odnaleźć ciała mężczyzny. Obecnie nie wiadomo czy działania będą kontynuowane w niedzielę.

Fot. Jakub Fabicki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.