Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

20 listopad 2019
Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem Lubuska Policja

Gorzowscy kryminalni wraz z policjantami prewencji Komendy Miejskiej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło rano w mieszkaniu na jednym z osiedli na terenie Gorzowa Wlkp. Mężczyzna zapukał do mieszkania starszej kobiety, prosząc o pomoc w przygotowaniu posiłku. Kobieta zorientowała się, że z jej mieszkania zginął telefon, a kiedy poprosiła o jego zwrot napastnik wyciągnął nóż, po czym uciekł. Rozbójnik został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

W poniedziałek, 18 listopada, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp,. został powiadomiony o tym, że na jednym z osiedli na terenie Gorzowa Wlkp. doszło prawdopodobnie do przestępstwa. Na miejsce skierowano policjantów kryminalnych. Okazało się, że do drzwi mieszkania starszej kobiety zapukał mężczyzna prosząc ją o pomoc w przygotowaniu posiłku, bo jak twierdził, nie jadł śniadania. Kobieta zaprosiła mężczyznę do mieszkania, pozostawiając go w jednym z pokoi, a sama zajęła się przygotowywaniem posiłku. Po powrocie z kuchni zorientowała się, że nie ma telefonu komórkowego, który wcześniej pozostawiła na meblach. Kiedy nakazała mężczyźnie aby oddał jej telefon, ten wpadł w złość, po czym wyciągnął nóż i uciekł z mieszkania.

Pokrzywdzona kobieta opisała napastnika, a do działań związanych z tym zdarzeniem natychmiast zaangażowali się śledczy. W zaledwie kilka minut od zgłoszenia funkcjonariusze zauważyli na jednej z pobliskich ulic mężczyznę, który odpowiadał podanemu wcześniej rysopisowi. Podejrzanym okazał się 58-latek, który był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem. Śledczy znaleźli przy nim niebezpieczne narzędzia w tym nóż, którym groził pokrzywdzonej. Napastnik posiadał również kilka telefonów komórkowych, które jak ustalono nie należały do niego. Wśród nich znajdował się ten, który kilka minut wcześniej zabrał z mieszkania pokrzywdzonej. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Praca policjantów i zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwoliły na wykonanie czynności procesowych. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut związany z kradzieżą rozbójniczą. Decyzją sądu napastnik najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Trwa postępowanie w tej sprawie, a policjanci sprawdzają czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstw. Tym bardziej, że w przeszłości był już karany za rożne przestępstwa w tym kradzieże i zniszczenia mienia.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.