Zwyrodnialec chciał powiesić i zakopać psa. "Działał ze szczególnym okrucieństwem"

31 grudzień 2019
Autor: 
Zwyrodnialec chciał powiesić i zakopać psa fot. Pixabay

Za wszelką cenę chciał pozbyć się psa. Miał powiesić zwierzę i zakopać w lesie koło Żar. 40-latek otrzymał już dozór policji.

Do zdarzenia doszło 19 lipca minionego roku. Mężczyzna udał się ze swoim psem do lasu pomiędzy Żarami a Olbrachtowem, gdzie działając ze szczególnym okrucieństwem, znęcał się nad psem rasy mieszanej.

- Sprawca zamierzał uśmiercić zwierzę, wieszając je i następnie zakopując. Ostatecznie przywiązał psa na krótkim pasku do drzewa w pozycji stojącej, uniemożliwiając zwierzęciu swobodne ruchy. Dodatkowo pies nie miał dostępu do wody i pożywienia - opowiada Joanna Częstochowska z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Obecnie wobec zwyrodnialca został zastosowany już środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

O ostatecznej karze zadecyduje sąd. Kodeks karny przewiduje, że mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u