Skonstruował pojazd i wyjechał na wieś. Miał niemal 3 promile (ZDJĘCIA)

27 luty 2020
Zbudował pojazd i pijany wyjechał na drogę Fot. KMP Zielona Góra

Konstruktor pojazdu spod Sulechowa wydmuchał 3 promile alkoholu. Mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Wszystko wydarzyło się we wtorkowe popołudnie, 25 lutego. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Gorzowie pełnili służbę na terenie gminy Sulechów. Podczas patrolu mundurowi napotkali na drodze nietypowy pojazd bez tablic rejestracyjnych.

- Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazało się, że nie jest to ani ciągnik, ani samochód, a samodzielna konstrukcja 37-latka - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Wydmuchał blisko 3 promile, nie miał uprawnień do kierowania

Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna nie jest zdolny tylko do konstruowania pojazdów. Był bowiem zdolny do tego, aby wyjechać na drogę publiczną mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

37-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

To kolejny pijany kierowca w powiecie zielonogórskim

W ostatnich dniach zielonogórscy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących i 3 pod wpływem narkotyków. - Mimo zwiększenia kar wciąż znajdują się nieodpowiedzialni, którzy pod wpływem alkoholu czy środków odurzających decydują się kierować samochodami i stwarzają tym samym zagrożenie w ruchu drogowym - informuje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Nowa Sól: Wziął siekierę i uderzył kolegę w głowę. Wcześniej razem pili alkohol

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u