Sklep ograniczył liczbę klientów. 38-latek nie miał czasu, więc wybił szybę

31 marzec 2020
Autor: 
Zielona Góra: 38-latek wybił szybę w sklepie Fot. KMP Zielona Góra

Sklep w centrum Zielonej Góry zgodnie z zaleceniami rządu ograniczył liczbę klientów. Mężczyzna nie zamierzał jednak stać w kolejce, bo "nie miał czasu". Ze złości wybił szybę w lokalu i uciekł.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowe popołudnie, 30 marca. Około godziny 14:00 mieszkaniec Zielonej Góry udał się do jednego ze sklepów w centrum miasta. Sklep w związku z epidemią koronawirusa wprowadził ograniczenie w liczbie klientów przebywających w środku. 38-latek nie zamierzał jednak stać w kolejce do wejścia.

- Mężczyzna postanowił ominąć kolejkę i wszedł do wnętrza, gdzie został wyproszony przez pracownika ochrony. Wtedy ze złości kopnął w szybę i uciekł - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Był zaskoczony, przyznał się do winy

Zdjęcie sprawcy szybko zostało rozesłane do wszystkich patroli. Ponadto funkcjonariusze kryminalni wykorzystali do poszukiwań mężczyzny kamery miejskiego monitoringu. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

- 38-letni zielonogórzanin był bardzo zdziwiony, że policjanci tak szybko go odnaleźli. Przyznał się do winy i wyjaśnił, że zrobił to w złości - informuje podinsp. Barska.

Wartość zniszczeń została wstępnie wyceniona na 2000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Przeczytaj też: Czy zielonogórzanie zostają w domach? Trwają kontrole dronem (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u