Cybinka: Pijany 60-latek za kierownicą ciągnika rolniczego. Próbował uciec policji

02 czerwiec 2020
Autor: 
Pijany 60-latek za kierownicą ciągnika. Próbował uciec policji Redakcja/archiwum

Zatrzymany przez policjantów kierowca ciągnika z gminy Cybinka wydmuchał blisko promil alkoholu. Wcześniej mężczyzna stracił prawo jazdy, natomiast sąd zakazał mu kierować pojazdami.

Patrol dzielnicowych z Posterunku Policji w Cybince wyjechał na patrol gminnych ulic. Na jednej z nich uwagę funkcjonariuszy przykuł ciągnik rolniczy, a właściwie jego kierowca.

- Mimo wydawanych poleceń i użycia sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów policjanci wyprzedzili ciągnik, a następnie zmusili kierowcę do zatrzymania pojazdu - relacjonuje podkom. Magdalena Jankowska, rzecznik słubickiej policji.

Był pijany. Teraz stanie przed sądem

Szybko okazało się, że 60-letni kierowca ciągnika jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał on w swoim organizmie prawie promil alkoholu. Ponadto mężczyzna jechał traktorem, łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna za szereg drogowych przestępstw odpowie przed sądem. - Nietrudno wyobrazić sobie, jak tragiczne skutki mogłoby mieć zdarzenie, gdyby taki traktor najechał np. w grupę pieszych - podkreśla podkom. Jankowska.

Przeczytaj też: 18-latek wyrzucił nowo narodzone kocięta do śmietnika. Grożą mu 3 lata więzienia

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u