Ponad 1400 niewybuchów na jeziorze Ciemne koło Torzymia. Trwa akcja saperów (ZDJĘCIA)

05 czerwiec 2020
Autor: 
Ponad 1400 niewybuchów na jeziorze Ciemne koło Torzymia Fot. 12. dTR Świnoujście, saperzy Bolesławiec

Trwa akcja usuwania ogromnego arsenału na jeziorze Ciemne w pobliżu Torzymia (powiat sulęciński). Do tej pory wydobyto już ponad 1400 pocisków rakietowych. Patrole saperskie nieprzerwanie wywożą niewybuchy.

Akcja rozpoczęła się w czwartek, 4 czerwca. Nurkowie Minerzy z 12. Dywizjonu Trałowców ze Świnoujścia wspólnie z 21 Patrolem Saperskim z Krosna Odrzańskiego wydobywali pociski rakietowe z jeziora Ciemnego. Już podczas pierwszych godzin pracy z dna akwenu wydobyto 600 niemieckich pocisków rakietowych 80 mm i dwie 130 mm rakiety typu Katiusza.

Z czasem nurkowie docierali do kolejnych składowisk amunicji. Konieczna okazała się pomoc kolejnych patroli saperskich. Na miejsce skierowano ekipy z Głogowa i Bolesławca.

Dziś na godzinę 10:00 z jeziora wyłowiono łącznie 1400 pocisków rakietowych, lecz ich sterta cały czas rośnie. Patrole saperskie nieustannie wywożą niewybuchy.

Przeczytaj też: Cybinka: Pijany 60-latek za kierownicą ciągnika rolniczego. Próbował uciec policji

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.