Zabezpieczyli papierosy bez akcyzy

05 lipiec 2016

Policjanci z Przewozu we współpracy funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP Żary, ujawnili i zabezpieczyli 1140 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Za przestępstwo skarbowe odpowie 24-letni obywatel Niemiec.

Działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej m.in. zbieranie informacji dotyczące nielegalnego procederu, przyniosły wymierne efekty. Nielegalny towar policjanci ujawnili w niedzielne popołudnie /03 lipca/ w Łęknicy. Papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej przewoził volkswagenem 24-letni obywatel Niemiec. Trefny towar został zabezpieczony przez żarskich funkcjonariuszy i nie trafi już na rynek. Uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku wyniosłoby 25 tysięcy złotych. 24-latek odpowie teraz za przestępstwo skarbowe, grozi mu wysoka kara grzywny. Mężczyzna po przesłuchaniu oraz wpłacie 8 tys. złotych zabezpieczenia majątkowego na poczet przyszłych kar, został zwolniony.

podkom. Aneta Berestecka KPP w Żarach

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u