Pędził 171 km/h na "siedemdziesiątce" i stracił prawo jazdy. Grupa SPEED w akcji (FILM)

25 czerwiec 2020
Autor: 
Pędził 171 km/h na "siedemdziesiątce". Grupa SPEED w akcji Fot. KMP Gorzów Wlkp.

Mieszkaniec powiatu gorzowskiego stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyzna pędził 171 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do "70" i wyprzedzał kolumnę aut na podwójnej linii ciągłej.

Policjanci ruchu drogowego z Gorzowa Wielkopolskiego wchodzą w skład specjalnej grupy SPEED do zwalczania drogowego piractwa. W środę, 24 czerwca, patrol wyposażony w nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem patrolował drogę wojewódzką nr 132 na odcinku Gorzów Wielkopolski - Kostrzyn nad Odrą.

W trakcie służby mundurowi natknęli się między innymi na kierowcę Volkswagena Passat. W pobliżu Witnicy 28-letni mężczyzna zdecydował się na wykonanie niebezpiecznego manewru.

- Podczas wyprzedzania kolumny aut gnał z prędkością 171 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70. Wyprzedzanie miało również miejsce w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych, z którego w tym czasie na szczęście nikt nie korzystał - informuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Stracił prawo jazdy i stanie przed sądem

Reakcja policjantów była natychmiastowa. Osobowy Volkswagen został zatrzymany do kontroli, natomiast jego kierowca stracił prawo jazdy. Ponadto mundurowi odstąpili od mandatu, który w tej sytuacji byłby niewystarczający, na rzecz skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Przeczytaj też: Witnica: Dachował i wbił się w altanę. Wydmuchał prawie 1,5 promila alkoholu

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u