Zielona Góra: Jaskółka w tarapatach. Uratowali ją strażacy (FILM Z AKCJI)

14 lipiec 2020
Autor: 
Zielona Góra: Jaskółka w tarapatach. Uratowali ją strażacy

Akcja strażaków w Zielonej Górze. Zastęp ratowników uratował jaskółkę, która znalazła się w tarapatach i potrzebowała pomocy. Ptak zaplątał się w sznurek.

Nietypowa akcja ratunkowa działa się we wtorkowy wieczór, 14 lipca. Po godzinie 20:50 dyżurny zielonogórskich strażaków odebrał zgłoszenie o uwięzionej jaskółce na jednym z bloków przy ulicy Stefana Batorego.

Na miejsce wysłano zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze. Ratownicy potwierdzili, że ptak zaplątany w sznurek znajdował się na dachu budynku.

Szybkie i zdecydowanie działanie pozwoliło uwolnić jaskółkę. Kiedy jeden ze strażaków trzymał zwierzę, drugi skutecznie przecinał i odwiązywał linki. Po wszystkim ptak odleciał cały i zdrowy.

Interweniują w każdej sprawie

Wbrew pozorom straż pożarna to nie tylko pożary i wypadki. Zielonogórskie zastępy często wyjeżdżały już do uwięzionych łosi czy saren w kanale. Były też kaczki w studzienkach czy psy w borsuczych norach oraz na wyspach na Odrze. Niedawno ratownicy z Sulechowa uratowali małą sówkę.

Film dzięki uprzejmości p. Andrzeja

Przeczytaj też: "Bitwa o wozy" dla OSP w Lubuskiem. Wygrała gmina Świdnica i Kłodawa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u