Policjant i strażak po służbie oraz świadkowie uratowali życie kierowcy rannego w wypadku!

17 lipiec 2020
Autor: 
Policjant i strażak po służbie oraz świadkowi uratowali życie kierowcy rannego w wypadku! Lubuska Policja

Policjant i strażak po służbie wspólnie z innymi świadkami wypadku uratowali przygniecionego przez pojazd mężczyznę, który nie dawał żadnych oznak życia. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji życie 35-latka udało się uratować!

Funkcjonariusze, którzy byli po służbie nie zawahali się, aby pomóc poszkodowanemu w wypadku drogowym. Obaj jako pierwsi zauważyli pojazd, który po tym jak dachował, przygniótł swoim ciężarem nieprzytomnego kierowcę. 35-letni mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Dzięki reakcji funkcjonariuszy i pomocy innych osób, mężczyzna został wyciągnięty spod samochodu. Profesjonalnie przeprowadzona resuscytacja pozwoliła również przywrócić czynności życiowe u poszkodowanego.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 16 lipca około godziny 17:30 na drodze powiatowej prowadzącej ze Starego Kurowa do Strzelec Krajeńskich. Wracający ze służby podkom. Marcin Gil - funkcjonariusz Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gorzowie Wlkp. zauważył na polu uszkodzony, leżący na boku samochód osobowy. Kiedy policjant zatrzymał się i sprawdził pojazd, okazało się, że pod wrakiem znajduje się przygnieciony, ranny mężczyzna, który nie dawał żadnych oznak życia. Policjant sam nie był w stanie podnieś uszkodzonego samochodu, dlatego zatrzymał przejeżdżającego drogą busa. W nim jechało trzech mężczyzn, którzy pomogli policjantowi wyciągnąć spod uszkodzonego samochodu rannego mężczyznę. Z pomocą przyszedł również strażak, mł. ogn. Leszek Jankowski z Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich. Funkcjonariusz wracał od znajomych. 

Mł. ogn. Leszek Jankowski przystąpił do resuscytacji poszkodowanego. Prowadził ją do czasu przyjazdu powiadomionych o wypadku służb medycznych. Funkcjonariusze odłączyli również akumulator, aby nie doszło do pożaru samochodu. Kilkuminutowa akcja ratownicza pozwoliła na przywrócenie czynności życiowych u poszkodowanego kierowcy. 35-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala, gdzie trafił po opiekę medyków. To kolejne potwierdzenie, że funkcjonariusze są na służbie przez przysłowiowe 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Nie ma znaczenia, czy są to policjanci, strażacy czy przedstawiciele innych służb. Funkcjonariusze są zawsze gotowi, aby nieść pomoc, a dzięki współpracy można osiągnąć jeszcze więcej.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u