Rozbił skradzione BMW na autostradzie A2. Zatrzymano 27-letniego recydywistę (ZDJĘCIA)

23 lipiec 2020
Autor: 
Rozbił skradzione BMW na autostradzie A2 Fot. KPP Sulęcin

Ukradł auto w Niemczech i przyjechał do Polski, gdzie rozbił je na autostradzie A2. Później kontynuował podróż, ale z założonymi kajdankami wśród mundurowych. 27-letniemu recydywiście grozi 7 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 20 lipca. Kierowca BMW jadąc lubuskim odcinkiem autostrady A2 w kierunku Poznania, najprawdopodobniej stracił panowanie nad kierownicą. Wówczas pojazd przebił bariery energochłonne, a następnie wypadł poza jezdnię.

Pierwszy na miejsce przybył patrol policjantów z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady. Ku zdziwieniu mundurowych w aucie nikogo nie było.

Skradziony samochód, zatrzymany recydywista

- Mundurowi sprawdzili BMW w systemie. Pojazd został utracony na terenie Niemiec. Równolegle do działania ruszył dzielnicowy sierż. szt. Remigiusz Zachareń. Jego zadaniem było ustalenie, gdzie może znajdować się kierowca auta - relacjonuje sierż. Klaudia Richter, rzeczniczka sulęcińskiej policji.

Funkcjonariusz przydzielony do poszukiwań kierowcy udał się na równoległą drogę krajową nr 92. Na wysokości miejscowości Koryta natrafił on na mężczyznę, który szedł pieszo w stronę granicy. Ten próbował wmówić policjantowi, że czekał na autobus, ale ten nie przyjechał.

Ostatecznie tłumaczenia 27-latka nie przekonały dzielnicowego z Sulęcina. Szybka kontrola jednoznacznie potwierdziła, że mężczyzna był kierowcą BMW. Ponadto ujawniono przy nim woreczek z marihuaną. Sprawca usłyszał już m.in. zarzut paserstwa w tzw. recydywie. Grozi mu kara do 7 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Burza w Czerwieńsku. Fekalia płynęły ulicą. Mieszkańcy przygotowali worki z piaskiem (FILM, ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u