Pożar pustostanu w Gubinie. W akcji 12 zastępów straży pożarnej!

29 lipiec 2020
Pożar pustostanu w Gubinie. W akcji 12 zastępów straży pożarnej! Redakcja/Archiwum

Płonie opuszczony budynek przy ulicy Wyzwolenia w Gubinie. Na miejscu pracuje 12 zastępów straży pożarnej!

W środę, 29 lipca, o godzinie 9:25 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru budynku w Gubinie. Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów pożar był mocno rozwinięty i obejmował poddasze całego pustostanu.  Na miejsce zadysponowano łącznie 12 zastępów państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej. 

Działania gaśnicze prowadzone są od zewnątrz jak i od środka obiektu. Strażacy podają 3 prądy wody - dwa na dach oraz jeden od środka budynku. W celu zapewnienia podawania ciągłości środka gaśniczego na miejsce zadysponowana została również cysterna o pojemności 18 tys. litrów wody. - Pali się sam dach budynku. W pożarze nikt nie został ranny. Największy ogień został już przygaszony. - mówi kpt. Michał Sztyber z Komendy Powiatowej PSP w Krośnie Odrzańskim.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.