Aresztowano sprawcę napadu w Sulechowie

07 lipiec 2016
Autor: 

Na trzy miesiące trafił do aresztu 33 letni sulechowianin, sprawca wymuszenia do którego doszło w sobotę 2 lipca w Sulechowie. Paweł P. był jedną z czterech osób, które napadło i okradło nieznanego im  mężczyznę.

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze pokrzywdzony mężczyzna, szedł w sobotę wieczorem ulicą, kiedy podeszło do niego czterech mężczyzn i zażądało pieniędzy. Mężczyzna nie miał przy sobie dużej ilości gotówki, więc agresorzy zmusili go, żeby wypłacił pieniądze z bankomatu. W drodze po pieniądze jeden z mężczyzn bił, kopał i szarpał pokrzywdzonego. Gdy podeszli do bankomatu, mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi napastników i uciekł chroniąc się w pobliskim sklepie. Sprawcy napadu uciekli.

Pokrzywdzony mężczyzna zgłosił się do komisariatu Policji w Sulechowie i powiadomił o zdarzeniu. Sulechowscy kryminalni rozpoczęli działania operacyjne i w ich wyniku ustalili tożsamość mężczyzn, a także zatrzymali jednego z nich. Był nim 33-letni Paweł P., mieszkaniec Sulechowa, mężczyzna, który napadł na pokrzywdzonego. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych potwierdzono, że był on wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Paweł P. usłyszał zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Grozi mu kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że jest to kolejne tego typu przestępstwo popełnione przez 33-latka w okresie próby, będzie on odpowiadał w warunkach recydywy, dlatego kara może być wyższa. Policjanci za pośrednictwem Prokuratora wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego mężczyzny. Sąd Rejonowy w Świebodzinie przychylił się do wniosku i aresztował 33-latka na 3 miesiące.

wyp1 pop

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u