Lekarz ze szpitala w Zielonej Górze zakażony koronawirusem. Zamknięto OIOM

12 sierpień 2020
Autor: 
Lekarz ze szpitala w Zielonej Górze zakażony koronawirusem Redakcja/archiwum

Zamknięto oddział intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. To efekt zakażenia koronawirusem potwierdzonego u pracującego tam anestezjologa.

Testy na obecność COVID-19 potwierdziły wirusa u lekarza z zielonogórskiego szpitala. Mężczyzna pracował na Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

- OIOM musi być wyłączony na jakiś czas. Planujemy przekazać pacjentów z oddziału do innych szpitali. Ponadto wstrzymujemy do odwołania przyjęcia na pilne i planowane zabiegi oraz pacjentów, którzy wymagają znieczulenia. Wszystko z uwagi na mocno ograniczoną kadrę anestezjologiczną - mówi Robert Kowalik z biura zarządu szpitala.

Szpital całkowicie zawiesił też pracę Centrum Urazowego. To wydzielona część szpitala, w której diagnozowani i leczeni są pacjenci z najcięższymi urazami, np. po wypadku drogowym czy upadku z wysokości.

Badania wśród personelu i pacjentów

Tuż po potwierdzeniu zakażenia u anestezjologa natychmiast ruszyły wszystkie procedury. - Intensywnie badamy personel i pacjentów, którzy mieli kontakt z lekarzem. Upewniamy się, czy ktoś nie został zakażony - dodaje R. Kowalik.

Sztab kryzysowy, który zebrał się w szpitalu postanowił stworzyć "czysty" zespół anestezjologiczny na wypadek konieczności przeprowadzenia pilnych zabiegów. Dodatkowo OIOM zostanie dokładnie zdezynfekowany.

Przeczytaj też: Wypadek na krajowej "27" pod Nowogrodem Bobrzańskim. Kierowca był pijany i po narkotykach (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u