Wypadek na krajowej "32" koło Sulechowa. Dwie osoby ranne. Droga zablokowana

19 sierpień 2020
Wypadek na krajowej "32" koło Sulechowa. Dwie osoby ranne Redakcja/archiwum

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku na drodze krajowej nr 32 w pobliżu Sulechowa. Poszkodowanych z roztrzaskanych osobówek musieli uwalniać strażacy. Trasa jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie, 19 sierpnia, po godzinie 13:20. Na skrzyżowaniu krajowej "32" z trasą w kierunku Babimostu zderzyły się dwa samochody osobowe.

- Kierująca Audi jadąc od Sulechowa skręciła do Babimostu wymuszając przy tym pierwszeństwo przejazu dla kierowcy Volkswagena nadjeżdżającego od strony Kargowej. Kierowca chciał uniknąć uderzenia w Audi, więc odbił w lewo. Niestety wjechał wprost na Nissana, który jechał tuż za kobietą - mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Dwie osoby ranne

Na miejsce przybyły trzy zastępy straży pożarnej z Sulechowa oraz ochotnicy ze Smolna Wielkiego. Dojechały też dwa zespoły pogotowia oraz patrole policji.

W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. Obie były uwięzione w rozbitych samochodach. Do ich uwolnienia strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych. - Na szczęście obrażenia nie zagrażają ich życiu - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskich strażaków.

DK32 jest zablokowana

Swoje czynności na miejscu zdarzenia prowadzą teraz policjanci z drogówki, którzy ustalają dokładny przebieg wypadku. Droga została zablokowana w obu kierunkach.

- Wprowadzono objazdy przez Świebodziń oraz Buków - dodaje podinsp. M. Stanisławska.

Przeczytaj też: Makabryczne odkrycie w Żaganiu. Z Bobru wyłowiono ciało mężczyznyRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u