Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali dwa kradzione pojazdy o wartości ponad 300 tys. złotych

31 sierpień 2020
Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali dwa kradzione pojazdy o wartości ponad 300 tys. złotych Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

W trakcie weekendu funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali dwa kradzione pojazdy. Jeden z nich to Mercedes Klasy G, a kolejny to naczepa do przewozu kontenerów wraz z kontenerem.

W piątek funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku ujawnili kolejny kradziony na terenie Niemiec samochód. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić zaparkowanego w Słubicach Mercedesa Klasy G Off-roader. W trakcie kontroli pojazdu okazało się, że tablice rejestracyjne, które posiadał nie należą do tego pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzili w dostępnych bazach danych numery, które widniały na naklejce rejestracyjnej umieszczonej na szybie mercedesa. Okazało się, że Mercedes o wartości 300 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec, natomiast tablice rejestracyjne również figurowały w systemie jako kradzione.

Pojazd odholowany został na parking strzeżony a postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie słubicka Policja.

Natomiast w niedzielę 30 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry ujawnili na terenie tego miasta, pod jednym z marketów budowlanych porzuconą naczepę do przewozu kontenerów marki Krone wraz z kontenerem. Po sprawdzeniu w bazach danych funkcjonariusze ustalili, że naczepa i kontener skradzione zostały rok temu w Herford na terenie Niemiec. Wartość naczepy oszacowano na 40 tys. złotych, natomiast wartość zabezpieczonego kontenera to 10 tys. złotych.

Naczepa oraz kontener odholowane zostały na parking strzeżony. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Policja z Zielonej Góry.

Źródło: mjr SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.