Pijany kierowca wpadł w Krośnie Odrzańskim. Wydmuchał ponad promil alkoholu

08 wrzesień 2020
Autor: 
Pijany kierowca wpadł w Krośnie Odrzańskim Fot. KPP Krosno Odrz.

Ponad promil alkoholu miał 26-letni kierowca zatrzymany w Krośnie Odrzańskim. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za wszystko odpowie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w nocy z poniedziałku na wtorek, 8 września. Krośnieńscy policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Renault. Za kierownicą siedział 26-letni mężczyzna.

- Już po chwili rozmowy mundurowi nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Po badaniu okazało się, że ma on ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy - informuje podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Teraz mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 złotych.

Przeczytaj też: Wypadek na autostradzie A2 pod Trzcielem. Dachowała osobówka (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u