To on miał zabić 18–letniego Huberta koło Sulechowa. Został aresztowany (ZDJĘCIA)

Brutalne morderstwo koło Sulechowa. 18–letni Hubert był katowany, a później został zabity w koszmarnych okolicznościach. Podejrzanym jest 17–latek, który tymczasowo trafi do aresztu.

Zabójstwo Stare Kramsko – tragiczne okoliczności

Okoliczności morderstwa 18–letniego Huberta są przerażające. Do tragedii miało dojść w nocy z soboty na niedzielę (z 14 na 15 czerwca) w trakcie spotkania nastolatka z rówieśnikami między miejscowościami Stare Kramsko i Klępsk.

– U pokrzywdzonego ujawniono szereg obrażeń, które wskazują, że był bity pięściami po twarzy, kopany po całym ciele i potrącony przez samochód, którym jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierował 17–latek. Pojazd należał do pokrzywdzonego. Później zadano mu 11 ciosów ostrym narzędziem, najprawdopodobniej scyzorykiem w okolicy szyi, jeden z nich był śmiertelny, ponieważ przecięto tętnicę szyjną – informuje Ewa Antonowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.


Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:


Morderstwo Sulechów. 17–latek nie przyznaje się do zabójstwa

Ciało 18–latka ujawniono dobę po zdarzeniu na polnej drodze. Kiedy na miejscu pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo–śledczej oraz prokurator, do sprawy jednocześnie zatrzymany został 17–letni chłopak.

Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Jego prawa są reprezentowane przez obrońcę. Za ten czyn grozi kara do 25 lat więzienia, ponieważ nie ukończył 18 roku życia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motywem miała być sprzeczka między osobami – przekazuje prokurator Antonowicz.

Sprawa może mieć charakter rozwojowy, dlatego śledczy nie zdradzają wszystkich okoliczności. Obecnie zakładanych jest kilka wersji śledczych. Czynności cały czas są w toku, są przesłuchiwani świadkowie.

Zabójstwo Sulechów – podejrzany aresztowany

Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie, która prowadzi sprawę, wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego nastolatka. Chłopak został w środę, 18 czerwca, doprowadzony do Sądu Rejonowego w Świebodzinie (Zamiejscowy Wydział Karny w Sulechowie).

Sąd rozpatrzył wniosek prokuratury. Po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 17–latka. Najbliższe trzy miesiące spędzi on za kratkami.

Przeczytaj też: Tragedia nad Odrą w Cigacicach. Spełnił się czarny scenariusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *