Pożar mieszkania w wieżowcu w Zielonej Górze. W akcji 4 zastępy straży pożarnej

14 wrzesień 2020
Autor: 
Pożar mieszkania w wieżowcu w Zielonej Górze Redakcja/archiwum

Pożar w wieżowcu przy ulicy Piaskowej w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w poniedziałkowe popołudnie, 14 września, po godzinie 16:30. W ogniu stanął lokal w wieżowcu nr 13 przy ul. Piaskowej.

- Mieszkanie ulokowane było na pierwszym piętrze. Pożar wybuchł w kuchni - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Winna prawdopodobnie mikrofalówka

Do akcji zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz zastęp ochotników ze Starego Kisielina. Strażacy, którzy prowadzili działania wewnątrz wieżowca wyposażeni byli w aparaty powietrzne.

Działania zostały zakończone o godzinie 17:30. Cały budynek został dokładnie oddymiony, ponieważ zadymienie obejmowało praktycznie całą klatkę schodową.

- W chwili powstania pożaru w mieszkaniu przebywały dwie osoby, które wyszły jeszcze przed przybyciem strażaków. Wstępną przyczyną pożaru jest awaria kuchenki mikrofalowej - dodaje st. kpt. Kaniak.

Przeczytaj też: Falubaz przegrał w Lublinie, ale pojedzie w play-offach. Zielonogórzanie powalczą o medale

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.