Sztab kryzysowy w sprawie DPS w Zielonej Górze. Możliwa ewakuacja pensjonariuszy

03 październik 2020
Sztab kryzysowy w sprawie DPS Zielona Góra Fot. LUW, Redakcja

Trudna sytuacja w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta" w Zielonej Górze. Wojewoda zwołał pilne posiedzenie sztabu kryzysowego. Jest możliwość, że pensjonariusze zostaną ewakuowani.

Obecnie w zielonogórskim DPS odnotowano 31 przypadków zakażenia COVID-19 wśród pensjonariuszy. Dwie osoby cały czas są hospitalizowane. Ponadto obecność koronawirusa wykryto u 13 pracowników. W związku z tym reszta personelu trafiła na przymusową kwarantannę.

Od piątku, 2 października, w funkcjonowaniu placówki pomaga 12 żołnierzy. Ośmiu do dyspozycji placówki oraz czterech do pobierania wymazów. Dwa dni temu Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak apelował do prezydenta miasta Janusza Kubickiego o rozpoczęcie rozmów z pracownikami DPS, by ci wrócili do pracy. Zaoferował nawet wsparcie w postaci środków zabezpieczających.

Pilne posiedzenie sztabu kryzysowego

Dziś w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w trybie pilnym spotyka się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Analizowane są wszystkie możliwe scenariusze rozwoju sytuacji w zielonogórskim DPS w ciągu najbliższych dni.

- Poważnie pod uwagę brana jest możliwość ewakuacji pensjonariuszy do innych DPS. Nikogo nie pozostawimy bez pomocy - podkreśla wojewoda.

Przeczytaj też: Poważny wypadek pod Zieloną Górą. Są ranni. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u