Kradł sprzęt z marketów budowlanych i sprzedawał kierowcom na DK92 (FILM)

09 październik 2020
Kradł sprzęt z marketów budowlany i sprzedawał kierowcom na DK92 Lubuska Policja

Mieszkaniec gminy Torzym postanowił zostać „lokalnym biznesmenem”. Jaki był jego pomysł na zarobek? 34-latek kradł sprzęt w marketach budowlanych, a następnie sprzedawał go przypadkowo napotkanym kierowcom.

Mężczyzna z gminy Torzym postanowił zostać „lokalnym biznesmenem”. 34-latek postanowił kraść sprzęt, między innymi piły spalinowe, siekiery, grille oraz butle gazowe, a następnie pozyskane przedmioty sprzedawał w okolicach stacji paliw przypadkowo napotkanym kierowcom. Mężczyzna obrał sobie za cel dwa sklepy budowlane na terenie powiatu sulęcińskiego.

Jak pokazuje materiał z monitoringu, 34-latek udawał zainteresowanego zakupem, by za chwilę wynieść sprzęt ze sklepu. Innym razem, pod osłoną nocy przedostał się na zewnętrzny teren marketu, gdzie przy użyciu nożyc do metalu pokonał zabezpieczenia towaru. Wtedy jego łupem padły grille i butle gazowe.

Kiedy już myślał, że interes hula na całego, do jego drzwi zapukali kryminalni. W toku przeprowadzonych czynności mundurowi namierzyli biznesmena – złodzieja. 34-latek odpowie za kradzieże, a także kradzież z włamaniem. To ostatnie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Lista zarzutów wobec mężczyzny może się wydłużyć.

Źródło: starszy sierżant Klaudia Biernacka, Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.