Lubuscy policjanci wlepiają mandaty za brak zasłaniania ust i nosa!

12 październik 2020
Autor: 
Lubuscy policjanci wlepiają mandaty za brak zasłaniania ust i nosa! Lubuska Policja

Po wprowadzeniu nowych przepisów dotyczących zwalczania pandemii koronawirusa lubuscy policjanci sprawdzają, czy są one przestrzegane. Osoby, które nie stosują się do obowiązujących przepisów powinny liczyć się z mandatem lub wnioskiem o ukaranie do sądu.

Lubuscy policjanci stanowczo reagują na wszystkie przejawy niestosowania się do obowiązujących przepisów w walce z pandemią. Mimo że zdecydowana większość mieszkańców województwa lubuskiego wykazuje się dużą odpowiedzialnością to niestety zdarzają się osoby, które przepisy te bagatelizują. 

Tylko przez dwie pierwsze doby obowiązywania nowych przepisów policjanci wykazali, że nie wszyscy poważnie je potraktowali. W sumie lubuscy stróże prawa interweniowali w 136 przypadkach związanych z naruszeniem obowiązku zakrywania ust i nosa. Dla 131 osób zakończyło się to nałożeniem mandatów karnych, a dla 94 skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu.

Źródło: Nadkomisarz Marcin Maludy, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u