Strzały w lokalu gastronomicznym. „Z broni w kierunku pracownika”

Groźny incydent w Drezdenku. 53-letni mężczyzna oddał strzały w lokalu gastronomicznym, raniąc pracownika. Napastnik został zatrzymany.

Strzały w lokalu gastronomicznym w Drezdenku

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 sierpnia, w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Drezdenka. W godzinach wieczornych do środka wszedł mężczyzna, który oddał strzały w kierunku pracownika z przedmiotu przypominającego broń.

– Agresor działał z pełną premedytacją i z zaskoczenia. Na szczęście poszkodowany nie doznał poważnych obrażeń i skończyło się na niewielkich ranach gardła – informuje st. asp. Tomasz Bartos, rzecznik policji w Strzelcach Krajeńskich.

Zatrzymanie 53-letniego napastnika

Napastnik po oddaniu strzałów uciekł z lokalu, a na miejsce natychmiast wezwano policję. Mundurowi przesłuchali świadków zdarzenia, wykonali oględziny oraz zabezpieczyli monitoring. W działania zaangażowano funkcjonariuszy z różnych pionów.

– Mundurowi wytypowali mężczyznę, który mógł być odpowiedzialny za strzały w jednym z lokali. Chodziło o 53-letniego mieszkańca Drezdenka. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli trzy jednostki broni i amunicję, na które nie posiadał zezwolenia – relacjonuje st. asp. Bartos.

Drezdenko. Agresor tymczasowo aresztowany

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał zarzuty dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz posiadania broni i amunicji bez zezwolenia. Grozi mu kara do 8 lat więzienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

Przeczytaj też: Tragedia w Świebodzinie. Napastnik brutalnie skatował 70-latka (FILM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *