Sulechów: Szpital przyjmuje tylko pacjentów z koronawirusem. Inni nie otrzymają pomocy

07 listopad 2020
Autor: 
Sulechów: Szpital przyjmuje tylko pacjentów z koronawirusem Fot. Google Street View

Szpital w Sulechowie stał się placówką jednoimienną. Od wczoraj przyjmuje tylko pacjentów z COVID-19. Lecznica nie może świadczyć opieki nad pacjentami wymagającym innej pomocy medycznej. Mieszkańcy są oburzeni.

W całym kraju liczba zachorowań na koronawirusa cały czas wzrasta. Teraz decyzją wojewody lubuskiego szpital w Sulechowie został przekształcony w szpital jednoimienny. Oznacza to, że od piątku, 6 listopada, przyjmuje tylko i wyłącznie pacjentów zakażonych koronawirusem.

- Nasza jednostka będzie realizowała wyłącznie świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19. Niestety nie będziemy mogli świadczyć opieki nad pacjentem wymagającym innej pomocy medycznej poza COVID-19 - czytamy w komunikacie lecznicy.

Jak informuje placówka, zaistniała sytuacja jest konieczna do zabezpieczenia mieszkańców naszego regionu. - Prosimy o przestrzeganie procedur medycznych i niekierowanie się do głównego budynku szpitala. Liczymy na zrozumienie sytuacji i wsparcie naszych działań w zakresie walki z koronawirusem - dodaje.

Szpital nadal utrzymuje jednak świadczenia w zakresie poradni specjalistycznych i Zakładzie Fizjoterapii. Nie rezygnuje też z pomocy ciężarnym i porodami. Informacje w tym zakresie można uzyskać pod numerem telefonu 797 606 225.

Ludzie są oburzeni. "Mamy umierać pod szpitalem?"

Mieszkańcy Sulechowa i okolicznych miejscowości nie są zachwyceni takim obrotem sprawy. Oznacza to dla nich bowiem spory problem. Każda osoba, która potrzebować będzie nagłej wizyty w szpitalu, zmuszona będzie szukać pomocy w pobliskich w szpitalach, np. w Świebodzinie, Międzyrzeczu, Nowej Soli czy Wolsztynie. Alternatywą jest także Zielona Góra, jednak zwykle jest tam tłoczno.

Pod informacją sulechowskiego szpitala niemalże natychmiast zebrało się wiele komentarzy. - Katastrofa... Ludzie będą umierać w domach - pisze pani Agnieszka. Podobnego zdania jest pan Wojtek: "Teraz to już najlepiej iść od razu na cmentarz".

Przeczytaj też: Otwarcie farm fotowoltaicznych w Lubuskiem. Blisko 320 hektarów wydzierżawiono od kościoła (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u